Sdílej
RIO2016

V Londýně Češi vybojovali 10 medailí

Na Olympijských hrách v Londýně 2012 čeští zástupci skončili na 19. místě v pořadí národů, domů si přivezli čtyři zlaté medaile  a po třech stříbrných a bronzových kovech.

Zlato

  • Miroslava Knapková (skif)
  • Barbora Špotáková (oštěp)
  • David Svoboda (pětiboj)
  • Jaroslav Kulhavý (cyklistika MTB)

Stříbro

  • Vavřinec Hradílek (kanoistika, slalom)
  • Onřej Synek (skif)
  • Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká (tenis, čtyřhra)

Bronz

  • Adéla Sýkorová (sportovní střelba)
  • Zuzana Hejnová (400 m překážek)
  • Jan Štěrba, Josef Dostál, Daniel Havel, Lukáš Trefil (kanoistika)

Kolik cenných kovů převezou Češi z Ria 2016?

Zde je aktuální schválená nominace českých sportovců na hry v Riu:

Česká nominace na OH 2016 v Riu de Janeiro

Atletika:

Pavel Maslák (400 m)
Jakub Holuša (1500 m)
Eva Vrabcová Nývltová (maratón)
Petr Svoboda (110 m př.)
Zuzana Hejnová (400 m př.)
Denisa Rosolová (400 m př.)
Jaroslav Bába (výška)
Michaela Hrubá (výška)
Jan Kudlička (tyč)
Michal Balner (tyč)
Jiřina Ptáčníková (tyč)
Romana Maláčová (tyč)
Radek Juška (dálka)
Anežka Drahotová (chůze)
Lukáš Gdula (chůze)
Tomáš Staněk (koule)
Barbora Špotáková ( oštěp)
Jakub Vadlejch ( oštěp)
Vítězslav Veselý ( oštěp)
Petr Frydrych ( oštěp)
Kateřina Šafránková (kladivo)
Adam Sebastian Helcelet (desetiboj)
Jiří Sýkora (desetiboj)
Eliška Klučinová (sedmiboj)
Kateřina Cachová (sedmiboj)

Badminton:

Kristína Gavnholt
Petr Koukal.

Dráhová cyklistika:

Pavel Kelemen (sprint, keirin)
Adam Ptáčník (náhradník).

Horská kola:

Ondřej Cink
Jaroslav Kulhavý
Jan Škarnitzl
Kateřina Nash.

Silniční cyklistika:

Jan Bárta  (časovka a závod s hromadným startem)
Leopold König (časovka a závod s hromadným startem)
Zdeněk Štybar (závod s hromadným startem)
Petr Vakoč (závod s hromadným startem)

Golf:

Klára Spilková.

Jachting:

Veronika Kozelská Fenclová (Laser Radial)
Viktor Teplý (Laser).

Judo:

Pavel Petřikov (do 60 kg)
Jaromír Ježek (do 73 kg)
Lukáš Krpálek (do 100 kg).

Rychlostní kanoistika:

Josef Dostál (K1 a K4 1000 m)
Martin Fuksa (C1 200 a 1000 m)
Filip Šváb (C1 200 m)
Daniel Havel
Jan Štěrba
Lukáš Trefil (všichni K4 1000 m)
Jaroslav Radoň
Filip Dvořák (oba C2 1000 m).

Vodní slalom:

Jiří Prskavec ( K1)
Kateřina Kudějová ( K1)
Vítězslav Gebas (C1)
Jonáš Kašpar (C2)
Marek Šindler (C2)

Moderní pětiboj:

David Svoboda
Jan Kuf
Barbora Kodedová.

Plavání:

Pavel Janeček (400 m pol. záv.)
Jan Micka (400 a 1500 m v. zp.)
Simona Baumrtová (200 m znak, 200 m pol. záv., 4×100 m pol. záv.)
Martina Moravčíková (200 m prsa, 4×100 m pol. záv.)
Barbora Seemanová (200 m v. zp., 4×100 m pol. záv.)
Lucie Svěcená (100 m mot., 4×100 m pol. záv.)
Barbora Závadová (200 a 400 m pol. záv.).

Dálkové plavání:

Jana Pechanová (10 km).

Synchronizované plavání:

Soňa Bernardová
Alžběta Dufková (dvojice).

Plážový volejbal:

Barbora Hermannová
Markéta Sluková.

Sportovní gymnastika:

David Jessen.

Sportovní střelba:

David Kostelecký (trap)
Filip Nepejchal (vzduchová puška, libovolná malorážka 60 ran vleže a libovolná malorážka 3×40),
Adéla Bruns (vzduchová puška a sportovní malorážka 3×20)
Nikola Mazurová (vzduchová puška a sportovní malorážka 3×20)
Libuše Jahodová (skeet).
Stolní tenis:
Lubomír Jančařík
Dmitrij Prokopcov
Iveta Vacenovská
Hana Matelová.

Šerm:

Jiří Beran (kord)
Alexander Choupenitch (fleret).

Tenis:

Tomáš Berdych  (dvouhra a čtyřhra)
Jiří Veselý  (dvouhra a čtyřhra)
Lukáš Rosol (dvouhra a čtyřhra)
Radek Štěpánek (čtyřhra)
Petra Kvitová (dvouhra )
Barbora Strýcová  (dvouhra )
Lucie Hradecká ( čtyřhra)
Andrea Hlaváčková ( čtyřhra)
Karolína Plíšková (dvouhra a čtyřhra)
Lucie Šafářová (dvouhra a čtyřhra).

Triatlon:

Vendula Frintová.

Veslování:

Ondřej Synek
Miroslava Topinková Knapková (oba skif)
Lenka Antošová
Kristýna Fleissnerová (dvojskif)
Lukáš Helešic
Jakub Podrazil (dvojka bez kormidelníka)
Jiří Kopáč
Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Miroslav Vraštil (čtyřka bez kormidelníka lehké váhy).

Vzpírání:

Jiří Orság (nad 105 kg).

Kompletní přehled nominovaných a jejich doprovodu, trenérů a lékařů si prohlédněte zde: soubor ke stažení –Nominace české výpravy na Hry XXXI. olympiády Rio 2016

XXXI. letní olympijské hry se konají v brazilském Rio de Janeiru. Začínají 5. srpna 2016 a končí 21. srpna.

RIO2016
RIO2016