Sdílej

Čeští hokejisté prohráli ve druhém utkání na Světovém poháru s Výběrem Evropy 2:3 v prodloužení.Český tým bohužel prohrává i svůj druhý zápas na turnaji a útěchou mu není ani bod za remízu po základní hrací době, protože svěřenci Josefa Jandače už jsou ze hry o postup do semifinále. Čechům se podařilo dvakrát stáhnout náskok soupeře a i díky skvěle chytajícímu Mrázkovi dotáhnout zápas do prodloužení, ve kterém jsme byli častěji na puku, pak se ale kompletní trojice hráčů se lvem a orlicemi na prsou zapomněla v útočném pásmu a Leon Draisaitl následný samostatný únik rutinérsky proměnil.

Tým Evropy tak udělal další důležitý krok k postupu a kromě českých hokejových příznivců zarmoutili i ty americké. Výběr Spojených států totiž musí zítra porazit Kanadu, aby se udržel ve hře o postup!

Hokejový Světový pohár – skupina A:

Česká republika – Výběr Evropy 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 34. J. Voráček (Jordán, M. Michálek), 49. Hanzal (Sobotka, Hemský) – 31. Chára (Vanek, Bellemare), 43. Zuccarello (Halák), 63. Draisaitl (Zuccarello). Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Miller (všichni Kan.), Murphy (USA). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 8574.

ČR: Mrázek – Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán – Hemský, Plekanec, Palát – J. Voráček, Hanzal, M. Michálek – Pastrňák, Sobotka, Červenka – Birner, Jaškin, Michael Frolík. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.

Evropa: Halák – Seidenberg, Josi, Sekera, Chára, Streit, Ehrhoff – Hossa, Kopitar, Tatar – Zuccarello, Nielsen, Gáborík – Niederreiter, Draisaitl, Rieder – Hansen, Bellemare, Vanek. Trenéři: Ralph Krueger, Paul Maurice a Brad Shaw.