Jaromír Jágr : Jaké milníky může v nové sezóně překonat?

1868. Přesně tolik bodů má na svém kontě za 749 branek a 1119 asistencí legendární útočník Jaromír Jágr. Potřeboval na to 1629 zápasů a celkově se řadí na třetí místo historických tabulek NHL v počtu získaných bodů. Na druhého Marka Messiera ztrací pouhých 19 a pokud bude jeho bodová výkonost stejná jako v minulé sezóně, hravě se zařadí za nejlepšího hráče všech dob Wayna Gretzkyho, který za svou kariéru získal neuvěřitelných 2857 bodů.

Jágr v minulé sezóně v dresu Floridy Panthers posbíral hned 66 bodů a byl tak nejproduktivnější Čech sezóny a celkově 22. v žebříčku.

Mezi dalšími rekordy, které může osmašedesátka překonat, je počet odehraných zápasú základní části NHL. Aktuálně mu patří osmá příčka, pokud ale odehraje minimálně třetinu všech zápasů, poskočí na čtvrtou příčku Marka Recchi (1652 utkání).

Může se stát taky čtvrtým nejstarším hráčem, který naskočil do zápasu. Pokud nastoupí kdykoliv v sezóně, posune se na šestou příčku a zaměřit se může i na čvrtou příčku Johnyho Bowera. Ten nastoupil do utkání v 45 letech a 32 dnech. Jágrovi bude při posledním zápasu základní části o tři týdny víc.

Podpořte naší stránku . Děkujeme
klikněte na tlačítko a podpořte nás . Děkujeme
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE