MS Biatlon : Největší úspěchy českého týmu na mistrovství světa

Na posledním Mistrovství světa v Oslu nezískali čeští biatlonisté ani jednu medaili.V dosavadní historii světových šampionátu posbírali čeští reprezentanti celkem 18 medailí, z toho 4 zlaté, 5 stříbrných a 9 bronzových.

Program MS biatlon Hochfilzen 2017

O vůbec první medaili pro náš biatlon se postaral Jan Matouš v roce 1987 vybojoval bronz. Na další individuální medaili jsme si museli počkat 16 let.Mezi tím se dařilo  štafetě žen, které získala v roce 1993 v Borovci premiérové české zlato. Podepsaly se pod něj Jana Kulhavá, Jiřina Pelcová, Iveta Knížková a Eva Háková.

Velkým úspěchem skončilo z českého pohledu Mistrovství světa v Chanty-Mansijsku v roce 2003. Jeho hlavní hvězdou se stala Kateřina Holubcová Jakešová, která se stala mistryní světa ve vytrvalostním závodě a brala bronz ve sprintu. V nejkratší disciplíně byl třetí i Zdeněk Vítek, současný trenér českých žen.

Titul mistra světa si vyjel i Roman Dostál. V roce 2005 v Hochfilzenu využil v těžkých podmínkách své zkušenosti a ovládl zasněžený vytrvalostní závod. O dva roky později na něj navázal Michal Šlesingr. V italském Antholzi měl fantastickou formu, kterou zužitkoval ve stříbro ve sprintu a bronz ve vytrvalostním závodě.

Mistrovství světa v Ruhpoldingu v roce 2012 prozářil nečekaným bronzem ve vytrvalostním závodě Jaroslav Soukup , dočkal se medaile i na dalším šampionátu. V Novém Městě na Moravě byl členem bronzové smíšené štafety spolu s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Koukalovou a Ondřejem Moravcem.

Dosud nejúspěšnějším šampionátem byl ten v roce 2015 ve finském Kontiolahti. Nejlepší možný start obstarala zlatá smíšená štafeta. Ziskem stříbra v hromadném startu a bronzu ve vytrvalostním závodě zazářil Ondřej Moravec. Dlouho to také vypadalo na titul mistryně světa pro Gabrielu Koukalovou. Ve vytrvalostním závodě ji ale v závěru předběhla Ruska Jurlovová.

Podpořte naší stránku . Děkujeme
klikněte na tlačítko a podpořte nás . Děkujeme
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE