SHARE

Turnaj mistrovství světa se uskuteční v Kolíně nad Rýnem v hokejové hale, která pojme 18500 diváků a v Paříži v aréně Palais Omnisport, jejíž kapacita je 15000 diváků. Němečtí a francouzští organizátoři během mistrovství světa hraných v termínu od 5. května 2017 do 21. května 2017 očekávají od 500 000 do 600 000 diváků. Pro Německo to budou 8. organizovány mistrovství světa po šampionátech v letech 1930, 1955, 1975, 1983, 1993, 2001 a 2010. Francie bude hostit elitní týmy poprvé od roku 1951.

Program MS 2017

Český tým narazí po Kanadě postupně na Bělorusko (sobota 6. května od 16:15), Finsko(pondělí 8. května od 20:15), Norsko (čtvrtek 11. května od 16:15), Slovinsko (pátek 12. května od 16:15), Francii (neděle 14. května od 16:15) a Švýcarsko (úterý 16. května od 16:15).

Skupina A hraná v Kolíně skládá z týmů Ruska, USA, Švédska, Slovenska, Německa, Lotyšska, Dánska a Itálie. Dějištěm zápasů v této skupině bude největší stadion v Evropě Lanxess Arena, která pojme až 18500 diváků a kromě 28 skupinových zápasů se v ní odehrají i dva čtvrtfinálové duely, obě semifinálové utkání a i souboje o bronz a zlato.

Mistrovství světa v Německu a Francii 2017
5. května 2017 od 20:15 Česko – Kanada (Paříž)
6. května 2017 od 16:15 Bělorusko – Česko (Paříž)
8. května 2017 od 20:15 Finsko – Česko (Paříž)
11. května 2017 od 16:15 Česko – Norsko (Paříž)
12. května 2017 od 16:15 Česko – Slovinsko (Paříž)
14. května 2017 od 16:15 Francie – Česko (Paříž)
16. května 2017 od 16:15 Česko – Švýcarsko (Paříž)

Pozrite si kompletny program šampionátu a tiež záverečnú nomináciu Slovenska:

6.5. o 16.15: SLOVENSKO – Taliansko (sobota)

7.5. o 20.15: Lotyšsko – SLOVENSKO (nedeľa)

9.5. o 20.15: SLOVENSKO – Dánsko (utorok)

10.5. o 20.15: SLOVENSKO – Nemecko (streda)

13.5. o 16.15: Rusko – SLOVENSKO (sobota)

14.5. o 16.15: SLOVENSKO – USA (nedeľa)

16.5. o 12.15: SLOVENSKO – Švédsko (utorok)

Káder SR na MS v Kolíne nad Rýnom a Paríži:

brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR)
obrancovia: Michal Sersen (Slovan Bratislava Rus./KHL), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Eduard Šedivý (HC Košice), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Adam Jánošík (Bíli Tygři Liberec, ČR), Peter Trška (Kometa Brno, ČR)
útočníci: Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Michel Miklík (JYP Jyväskylä, Fín.), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, ČR), Mário Bližňák (HC Bílí Tygři Liberec, ČR), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Pavol Skalický (Slovan Bratislava, Rus./KHL), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Jakub Suja (HC Košice), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Tomáš Zigo (HC Slovan Bratislava, Rus./KHL), Tomáš Matoušek (HC’05 Banská Bystrica)

Složení skupin na MS 2017:

A (Kolín nad Rýnem): Rusko, USA, Švédsko, Slovensko, Německo, Lotyšsko, Dánsko, Itálie.

B (Paříž): Kanada, Finsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Norsko, Francie, Slovinsko.

ZÁKLADNÍ SKUPINA A

  • 5.5.2017 16:15 – Švédsko – Rusko
  • 5.5.2017 20:15 – USA – Německo
  • 6.5.2017 12:15 – Lotyšsko – Dánsko
  • 6.5.2017 16:15 – Slovensko – Itálie
  • 6.5.2017 20:15 – Německo – Švédsko
  • 7.5.2017 12:15 – Itálie – Rusko
  • 7.5.2017 16:15 – USA – Dánsko
  • 7.5.2017 20:15 – Lotyšsko – Slovensko
  • 8.5.2017 16:15 – Německo – Rusko
  • 8.5.2017 20:15 – USA – Švédsko
  • 9.5.2017 16:15 – Itálie – Lotyšsko
  • 9.5.2017 20:15 – Slovensko – Dánsko
  • 10.5.2017 16:15 – USA – Itálie
  • 10.5.2017 20:15 – Slovensko – Německo
  • 11.5.2017 16:15 – Rusko – Dánsko
  • 11.5.2017 20:15 – Švédsko – Lotyšsko
  • 12.5.2017 16:15 – Švédsko – Itálie
  • 12.5.2017 20:15 – Dánsko – Německo
  • 13.5.2017 12:15 – Lotyšsko – USA
  • 13.5.2017 16:15 – Rusko – Slovensko
  • 13.5.2017 20:15 – Itálie – Německo
  • 14.5.2017 16:15 – Slovensko – USA
  • 14.5.2017 20:15 – Dánsko – Švédsko
  • 15.5.2017 16:15 – Dánsko – Itálie
  • 15.5.2017 20:15 – Rusko – Lotyšsko
  • 16.5.2017 12:15 – Švédsko – Slovensko
  • 16.5.2017 16:15 – Rusko – USA
  • 16.5.2017 20:15 – Německo – Lotyšsko

 

ZÁKLADNÍ SKUPINA B

  • 5.5.2017 16:15 – Finsko – Bělorusko
  • 5.5.2017 20:15 – Česko – Kanada
  • 6.5.2017 12:15 – Švýcarsko – Slovinsko
  • 6.5.2017 16:15 – Bělorusko – Česko
  • 6.5.2017 20:15 – Norsko – Francie
  • 7.5.2017 12:15 – Slovinsko – Kanada
  • 7.5.2017 16:15 – Finsko – Francie
  • 7.5.2017 20:15 – Norsko – Švýcarsko
  • 8.5.2017 16:15 – Bělorusko – Kanada
  • 8.5.2017 20:15 – Finsko – Česko
  • 9.5.2017 16:15 – Slovinsko – Norsko
  • 9.5.2017 20:15 – Švýcarsko – Francie
  • 10.5.2017 16:15 – Švýcarsko – Bělorusko
  • 10.5.2017 20:15 – Finsko – Slovinsko
  • 11.5.2017 16:15 – Česko – Norsko
  • 11.5.2017 20:15 – Kanada – Francie
  • 12.5.2017 16:15 – Česko – Slovinsko
  • 12.5.2017 20:15 – Francie – Bělorusko
  • 13.5.2017 12:15 – Norsko – Finsko
  • 13.5.2017 16:15 – Slovinsko – Bělorusko
  • 13.5.2017 20:15 – Kanada – Švýcarsko
  • 14.5.2017 16:15 – Francie – Česko
  • 14.5.2017 20:15 – Švýcarsko – Finsko
  • 15.5.2017 16:15 – Kanada – Norsko
  • 15.5.2017 20:15 – Francie – Slovinsko
  • 16.5.2017 12:15 – Bělorusko – Norsko
  • 16.5.2017 16:15 – Česko – Švýcarsko
  • 16.5.2017 20:15 – Kanada – Finsko

loading...