Česká reprezentace se v základní skupině B MS 2019 potká s Ruskem, Švýcarskem, Norskem, Lotyšskem, Rakouskem, nováčkem Itálií a obhájci titulu Švédskem. Celá základní skupina B odehraje svá utkání blíže k českým hranicím v Bratislavě. Naopak v Košické aréně střetnou své síly domácí Slováci s Kanadou, Spojenými státy americkými, Finskem, Německem, Dánskem, Francií a druhým nováčkem Velkou Británií.

V nasazení týmu, které vytvořil po skončení MS 2018 žebříček Mezinárodní hokejové federace došlo k malé změně, protože dámácí tým Slovenska využil možnost vybrat si místo svých zápasů a došlo k výměně Slovenska za Norsko.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 se bude hrát od 10. do 26. května. Slovensko hostí tento turnaj podruhé v historii samostatného státu. Předchozí turnaj se také v Bratislavě a Košicích konal v roce 2011, kde zvítězilo Finsko, na druhém místě skočil tým Švédska a bronzové medaile putovali domů s českým národním týmem.

Skupina A v Košicích: Kanada, USA, Finsko, Německo, Slovensko, Dánsko, Franciea Velká Británie

Skupina B v Bratislavě: Švédsko, Rusko, ČESKO, Švýcarsko, Norsko, Lotyšsko, Rakousko a Itálie

Pátek 10. května:

Skupina A:

16:15 Finsko – Kanada,

20:15 USA – Slovensko.

Skupina B:

16:15 Rusko – Norsko,

20:15 ČR – Švédsko.

Sobota 11. května:

Skupina A:

12:15 Dánsko – Francie,

16:15 Německo – Velká Británie,

20:15 Slovensko – Finsko.

Skupina B:

12:15 Švýcarsko – Itálie,

16:15 Lotyšsko – Rakousko,

20:15 Norsko – ČR.

Neděle 12. května:

Skupina A:

12:15 USA – Francie,

16:15 Dánsko – Německo,

20:15 Velká Británie – Kanada.

Skupina B:

12:15 Rusko – Rakousko,

16:15 Itálie – Švédsko,

20:15 Lotyšsko – Švýcarsko.

Pondělí 13. května:

Skupina A:

16:15 USA – Finsko,

20:15 Slovensko – Kanada.

Skupina B:

16:15 Rusko – ČR,

20:15 Norsko – Švédsko.

Úterý 14. května:

Skupina A:

16:15 Velká Británie – Dánsko,

20:15 Německo – Francie.

Skupina B:

16:15 Itálie – Lotyšsko,

20:15 Švýcarsko – Rakousko.

Středa 15. května:

Skupina A:

16:15 USA – Velká Británie,

20:15 Německo – Slovensko.

Skupina B:

16:15 Švýcarsko – Norsko,

20:15 Rusko – Itálie.

Čtvrtek 16. května:

Skupina A:

16:15 Kanada – Francie,

20:15 Finsko – Dánsko.

Skupina B:

16:15 Švédsko – Rakousko,

20:15 ČR – Lotyšsko.

Pátek 17. května:

Skupina A:

16:15 Francie – Slovensko,

20:15 Finsko – Velká Británie.

Skupina B:

16:15 Rakousko – Norsko,

20:15 ČR – Itálie.

Sobota 18. května:

Skupina A:

12:15 Dánsko – USA,

16:15 Kanada – Německo,

20:15 Velká Británie – Slovensko.

Skupina B:

12:15 Lotyšsko – Rusko,

16:15 Itálie – Norsko,

20:15 Švédsko – Švýcarsko.

Neděle 19. května:

Skupina A:

16:15 Německo – USA,

20:15 Francie – Finsko.

Skupina B:

16:15 Rakousko – ČR,

20:15 Švýcarsko – Rusko.

Pondělí 20. května:

Skupina A:

16:15 Francie – Velká Británie,

20:15 Kanada – Dánsko.

Skupina B:

16:15 Švédsko – Lotyšsko,

20:15 Rakousko – Itálie.

Úterý 21. května:

Skupina A:

12:15 Finsko – Německo,

16:15 Slovensko – Dánsko,

20:15 Kanada – USA.

Skupina B:

12:15 ČR – Švýcarsko,

16:15 Norsko – Lotyšsko,

20:15 Švédsko – Rusko.

Středa 22. května – volný den.

Čtvrtek 23. května:

16:15 čtvrtfinále (Košice), čtvrtfinále (Bratislava),

20:15 čtvrtfinále (Košice), čtvrtfinále (Bratislava).

Pátek 24. května – volný den.

Sobota 25. května – Bratislava:

15:15 semifinále,

19:15 semifinále.

Neděle 26. května – Bratislava:

15:45 o 3. místo,

20:15 finále.

Podpořte naší stránku . Děkujeme
klikněte na tlačítko a podpořte nás . Děkujeme
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE