Padlo 8 branek! City a Monaco se postarali o jedinečnou fotbalovou show

Please log in or register to like posts.
News

Fotbalisté Manchesteru City v úvodním osmifinále Ligy mistrů ovládli dramatickou přestřelku s Monakem a doma zvítězili 5:3.

Monaco vyrukovalo s vysokým napadáním, které v prvním poločase dělalo hráčům Manchesteru City značné problémy. V 19. minutě mohl otevřít skóre Gliko, který však zůstal na zadní tyči zaskočen z nabídnuté šance a hlavou míč dobře netrefil. Domácím trvalo déle, než se v ofenzivě osmělili. V 23. minutě spálil tutovka Agüero, který nezužitkoval centr De Bruyn. Varování argentinského kanonýra nevzali „knížata“ vážně a v 26. minutě prohrávali, když Raheem Sterling doťukol míč zblízka do sítě po ukázkové přihrávce Leroye sáně – 1: 0. Monaco se však rychle vzpamatovalo, v 32. minutě centr Fabinha usměrnil do sítě hlavou Radamel Falcao – 1: 1. V 35. minutě Agüero reklamoval u rozhodčího faul Subasic a žádal jedenáctku pro svůj tým, obešel však jen se žlutou kartou za simulování. V 40. minutě přišel druhý trest pro nekoncentrovanou obranu anglického týmu. Mbappé dostal ideální míč do běhu a nemilosrdně propálil Caballero – 1: 2.

Na začátku druhého poločasu Otamendi netakticky fauloval ve vlastní šestnáctce, ale Falcao slabý pokus z jedenáctky domácí brankář chytil a podržel svůj tým. V 58. minutě Agüero vyrovnal na 2: 2, ale den otevřených dveří v defenzivě týmu Pepa Guardioly potrestal zakrátko Falcao – 2: 3. To však bylo ze strany hostů vše, následoval ofenzivní koncert ManCity. Nejdříve se v 71. minutě Falcao vyrovnal jiný dvoubrankový hrdina večera Agüero a po něm Stones se Sanem strhli v osemgólovom thrilleru vítězství na stranu City.

Manchester City – AS Monako 5:3 (1:2)

Branky: 58. a 71. Agüero, 26. Sterling, 77. Stones, 82. Sané – 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé. Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, Rodriguez (všichni Šp.). ŽK: Agüero, Sterling, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta – Glik, Sidibé, Bakayoko, Falcao, Bernardo Silva, Fabinho. Diváci: 53.351.

Sestavy:

Manchester: Caballero – Sagna, Stones, Otamendi, Fernandinho (62. Zabaleta) – Y. Touré – Sané, Silva, De Bruyne, Sterling (89. Navas) – Agüero (87. Fernando). Trenér: Guardiola.

Monako: Subašič – Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko (88. Dirar) – Bernardo Silva (85. Moutinho), Lemar, Mbappé (79. Germain) – Falcao. Trenér: Jardim.