Velkou pardubickou steeplechase vyhrál kůň No Time To Lose v sedle s šestadvacetiletým žokejem Janem Kratochvílem a zajistil desátý trenérský úspěch pro Josefa Váňu. V cílové rovině předčil o jednu délku dlouho vedoucího francouzského soupeře Urgent de Gregaine s žokejem Felixem de Gilesem.

 

 Konečné pořadí

1. No Time To Lose (GBR), ž. Jan Kratochvíl
2. Urgent De Gregaine (FRA), ž. Felix de Giles
3. Delight My Fire (FRA), ž. Niklas Lovén
4. Zarif (IRE), ž. Josef Bartoš
5. Ange Guardian (GER), ž. Josef Váňa ml.
6. Universe Of Gracie (GER), ž. Jiří Kousek
7. Bridgeur (FRA), ž. Jaroslav Myška
8. Kasim, ž. Marcel Novák

Start Velké Pardubické 2017 – termíny, datum, program

Termín konání Velké Pardubické hlavního závodu je 8. října 2017, někdy mezi 16:30 – 16:40 odpoledne. Před mediálně nejznámějším dostihovým závodem u nás se koná ještě 7 dalších menších, první z nich začíná v 11:30.

Velká Pardubická – hlavní dostih 2017 – startovní listina

127. Velká Pardubická s Českou pojišťovnou, jak zní oficiální název hlavního dostihu, je jeden z nejtěžších překážkových dostihů v Evropě, s tradicí už od roku 1874.

Velká Pardubická 2017 živě, online přenos

Pokud nemáte zrovna cestu do Pardubic, můžete již tradičně sledovat tento prestižní a tradiční dostihový závod na obrazovkách České televize, konkrétně kanál ČT Sport.

Samozřejmostí je pak také online vysílání, Velkou Pardubickou si tak můžete užít také na počítači, v mobilu nebo tabletu.

Velká Pardubická Sledujte živě zde

Startovní listina 127. Velké pardubické

6900 m, dotace pět milionů korun

1. Ter Mill (Jan Odložil, stáj DS Malá Morávka), 2. Nikas (ž. Lukáš Matuský, Castor), 3. Pareto (Pavel Složil ml., EŽ Praha a.s.), 4. No Time To Lose (ž. Jan Kratochvíl, DS Paragan), 5. Ange Guardian (ž. Josef Váňa ml., Stáj Anděl strážný), 6. Val de Guye (Jan Derych, Lokotrans), 7. Songe d’Estruval (Fr., Colm McCormack, Mme Bernard Le Gentil), 8. Kasim (ž. Marcel Novák, Stáj Kejzlar), 9. Templář (ž. Kevin Guignon/Fr., Stáj Luka-trdelnik.com), 10. Bridgeur (ž. Jaroslav Myška, VaZi), 11. Zarif (ž. Josef Bartoš, Köi Dent), 12. Virtus d’Estruval (Fr., ž. Jan Faltejsek, Mme Bernard Le Gentil), 13. Universe of Gracie (ž. Jiří Kousek, BORS Břeclav a.s.), 14. Eldorado (Rostislav Benš, Dostihová stáj Zhoř), 15. Delight My Fire (ž. Niklas Lovén/Švéd., DS Pod Buchlovem), 16. Mauglí (ž. Martin Liška, M+T Kliky – Slabý), 17. Power Zar (Sertaš Ferhanov/Bulh., Chládek&Tintěra-Váňa), 18. Sixtyseven (Lukáš Sloup, Buc-Film), 19. Charme Look (ž. Marek Stromský, Orling), 20. Urgent de Gregaine (Fr., ž. Felix de Giles/Fr., Rasquier Arnaud).

 

Velká pardubická

Velká pardubická je dostihový závod (steeplechase cross-country), konající se každou druhou říjnovou neděli na dostihovém závodišti v Pardubicích. Dráha tohoto dostihu měří 6 900 metrů a má celkem 31 překážek, koně ji běží přibližně 9-10 minut. Jedná se o nejtěžší a nejprestižnější dostih v kontinentální části Evropy. Ve Velké Británii se každoročně koná podobný dostih – Velká národní (Grand National Liverpool steeplechase).

Rekordní čas drží klisna Sixteen s žokejem Bartošem, která v roce 2008 poprvé v historii zaběhla trať pod 9 minut a to o jednu desetinu sekundy. Nejúspěšnějším koněm v historii je Železník, který vyhrál velkou pardubickou 4x v letech 1987-89 a pak v roce 1991. Jedinným sedminásobným vítězem je pak žokej Josef Váňa.

Nejznámnější překážkou je Velký Taxisův příkop.

Velká pardubická 2016

126. Velká pardubická se konala v neděli 9. října 2016. Velká pardubická 2016 steeplechase byla vypsána pro 6 leté a starší koně, kteří splnili následující kvalifikační podmínky: Koně museli absolvovat v roce 2016 bez pádu a vybočení nejméně jeden kvalifikační dostih. Velká pardubická je nejtěžší dostih kontinentální Evropy, koná se každou druhou říjnovou neděli na dostihovém závodišti v Pardubicích. Poprvé se běželo v roce 1874. Rekordmany jsou čtyřnásobný vítěz kůň Železník a mezi žokeji Josef Váňa, který vyhrál osmkrát.

Favorizovaný devítiletý hnědák Charme Look vyhrál 126. ročník Velké pardubické a žokej Jan Faltejsek se v jeho sedle radoval ze 4. triumfu v kariéře. První vítězství v roli trenérky si připsala Martina Růžičková. Vítězný kůň vydělal majiteli, stáji Orling, dva miliony korun z pětimilionové dotace.

Valach Charme Look byl celou dobu v čele závodu a zvítězil přesvědčivě před nováčkem pardubické Ange Guardian s žokejem Janem Kratochvílem. Třetí doběhl do cíle trati dlouhé 6900 metrů pro šestileté a starší koně Zarif s Josefem Bartošem.

Výsledky:

  • 1. Charme Look (žokej Jan Faltejsek, trenérka Martina Růžičková, stáj Orling)
  • 2. Ange Guardian (ž. Kratochvíl
  • 3. Zarif (ž. Bartoš)
  • 4. Puntarenas (ž. Sovka)
  • 5. Hegnus (ž. Kousek)
  • 6. Ter Mill (Odložil)

Podpořte naší stránku . Děkujeme
klikněte na tlačítko a podpořte nás . Děkujeme
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE