Video : Fotbalisté Německa zahájili obhajobu titulu mistrů světa překvapivou porážkou 0:1 s Mexikem.

Po včerejší remíze Argentiny s Islandem jsme se dnes dočkali dalšího překvapení, kdy Mexiko porazilo Německo 1:0. Nutno poznamenat, že El Tri si vítězství za svůj heroický výkon zasloužili. První poločas nabídl divákům velmi atraktivní podívanou. Územní převahu měli svěřenci trenéra Löwa, aktivněji se ale prezentovala Osoriova družina, která byla daleko nebezpečnější. První velkou šanci ale měli Němci, když si v šestnácté minutě míč do vlastní sítě málem srazil Salcedo. Jediná branka utkání byla k vidění v pětatřicáté minutě, jednu z mnoha rychlých protiakcí svého týmu parádně zakončil Hirving Lozano.

Německo – Mexiko 0:1 (0:1)
Branka: 35. Lozano. Rozhodčí: Faghaní – Sochandán, Mansúrí (všichni Írán) – Irrati (video, It.). ŽK: Müller, Hummels – Moreno, Herrera. Diváci: 78.011.

Německo: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Plattenhardt (80. Gomez) – Kroos, Khedira (60. Reus) – Müller, Özil, Draxler – Werner (86. Brandt). Trenér: Löw.

Mexiko: Ochoa – Salcedo, Ayala, Moreno, Gallardo – Herrera – Layún, Guardado (74. Márquez) – Vela (58. Álvarez), Hernández, Lozano (66. Jiménez). Trenér: Osorio.