Sdílej

Oštěpař Jakub Vadlejch vyhrál jako čtvrtý český atlet Diamantovou ligu. Na mítinku v Curychu hodil 87,28 metru a vybojoval třetí vítězství v letošním seriálu.

Mítink atletické Diamantové ligy v Curychu:

Muži:

100 m (vítr +0,4 m/s): 1. Powell (Jam.) 9,94, 2. Simbine (JAR) 9,99, 3. Meité (Pobř. sl.) 9,99.

Konečné pořadí: 1. Powell 26 b., 2. Meité 24, 3. Simbine 18.

400 m: 1. Merritt (USA) 44,64, 2. Taplin (Gren.) 44,70, 3. Brenes (Kost.) 45,18, …7. Maslák (ČR) 45,81.

Konečné pořadí: 1. Merritt 50, 2. Taplin 24, 3. Makwala (Bot.) 20, …7. Maslák 4.

5000 m: 1. Gebrhiwet (Et.) 13:14,82, 2. Chelimo 13:16,51, 3. Jager (oba USA) 13:16,86.

Konečné pořadí: 1. Gebrhiwet 35, 2. Edris 3. Kejelcha (oba Et.) 22.

400 m př.: 1. Clement (USA) 48,72, 2. Culson (Portoriko) 48,79, 3. Van Zyl (JAR) 48,80,

Konečné pořadí: 1. Clement 51, 2. Culson 37, 3. Van Zyl 17.

Tyč: 1. Kendricks (USA) a Lavillenie (Fr.) oba 590, 3. Braz (Braz.) 584, …5. Kudlička (ČR) 572.

Konečné pořadí: 1. Lavillenie 72, 2. Kendricks 50, 3. Lisek (Pol.) 15, …5. Kudlička 4.

Trojskok: 1. Taylor (USA) 17,80, 2. Doris (Guyana) 17,01, 3. Carter (USA) 16,75.

Konečné pořadí: 1. Taylor 60, 2. Copello (Kuba) 32, 3. Carter 28.

Koule: 1. Walsh (N. Zél.) 22,20, 2. Crouser 22,00, 3. Kovacs (oba USA) 21,20.

Konečné pořadí: 1. Walsh 58, 2. Kovacs 42, 3. Roberts (USA) 22.

Oštěp: 1. Vadlejch (ČR) 87,28, 2. Röhler 86,56, 3. Weber (oba Něm.) 84,29.

Konečné pořadí: 1. Vadlejch 50, 2. Röhler 46, 3. Weber 15, …5. Veselý 8.

Ženy:

200 m (+0,2 m/s): 1. Thompsonová (Jam.) 21,85, 2. Schippersová (Niz.) 21,86, 3. Felixová (USA) 22,02

Konečné pořadí: 1. Schippersová 48, 2. Thompsonová 30, 3. Asherová-Smithová (Brit.) a Faceyová (Jam.) obě 16.

800 m: 1. Semenyaová (JAR) 1:56,44, 2. Niyonsabaová (Bur.) 1:56,76, 3. Wambuiová (Keňa) 1:57,04.

Konečné pořadí: 1. Semenyaová 60, 2. Niyonsabaová 50, 3. Sumová (Keňa) 17.

1500 m: 1. Rowburová (USA) 3:57,78, 2. Muirová (Brit.) 3:57,85, 3. Hassanová (Niz.) 3:58,43.

Konečné pořadí: 1. Muirová 40, 2. Kipyegonová (Keňa) 36, 3. Rowburyová 23.

100 m př. (+0,4 m/s): 1. Harrisonová (USA) 12,63, 2. Ofiliová (Brit.) 12,70, 3. Harperová-Nelsonová (USA) 12,73.

Konečné pořadí: 1. Harrisonová 70, 2. Harperová-Nelsonová 23, 3. Stowersová (USA) 17.

3000 m př.: 1. Jebetová (Bahr.) 9:07,00, 2. Kiyengová (Keňa) 9:10,15, 3. Oburnová (USA) 9:17,42.

Konečné pořadí: 1. Jebetová 56, 2. Kiyengová 44, 3. Assefaová (Et.) 19.

Výška: 1. Beitiaová (Šp.) 196, 2. McPhersonová (USA) 193, 3. Skoogová (Švéd.) 193, …10. Hrubá (ČR) 186.

Konečné pořadí: 1. Beitiaová 61, 2. Spencerová (Sv. Luc.) 25, 3. Skoogová 20.

Dálka: 1. Reesová (USA) 695, 2. Španovičová (Srb.) 693, 3. Klišinová (Rus.) 663.

Konečné pořadí: 1. Španovičová 68, 2. Reeseová 36, 3. Ugenová (Brit.) 22.

Disk: 1. Perkovičová (Chorv.) 67,98, 2. Robertová-Michonová (Fr.) 63,91, 3. Caballerová (Kuba) 62,80.

Konečné pořadí: 1. Perkovičová 80, 2. Robertová-Michonová 28, 3. Caballerová 24.

Další disciplíny:

Ženy:

400 m př.: 1. Littleová (USA) 53,97, 2. Petersenová (Dán.) 54,22, 3. Doyleová (Brit.) 54,55.