Video Retro : Hvězdný brankář podcenil Ronaldinha, ten vstřelil legendární gól!

Psal se 21. červen 2002 a na stadionu v Shizuoka se konal první čtvrtfinálový zápas světového šampionátu. Zápas dvou skvělých týmů mezi Anglií a Brazílií nakonec rozhodl nezapomenutelný gól skvělého Ronaldinha. Připomeňte si jeden z nejslavnějších momentů legendárního záložníka.

 

David Seaman je sice legendární brankář, který si připsal v nejvyšší anglické lize na konto stovky odchytaných zápasů. Hájil svatyni zejména Arsenalu, ale také si zachytal iv dresu Leedsu, Birminghamu či Q.P.Rangers. Za anglickou reprezentaci chytával dlouhých čtrnáct let, ale právě hrubka ze čtvrtfinálového zápasu Mistrovství světa 2002 mu jeho reprezentační kariéru uzavřela.

Naopak se výrazně zviditelnil jeden z nejlepších fotbalistů 21. století. V té době 22letý Ronaldinho hrával za PSG, brzy se však stěhoval do Barcelony, kde prožil absolutní vrchol své kariéry. No a už zmíněný výstavní kousek znamenal postupový gól do semifinále. Právě tento gólový moment z 50. minuty utkání mezi Brazílií a Anglií rozhodl o výhře „kanárků“ v poměru 2: 1. Jak je známo, Brazilci celý šampionát nakonec vyhráli a z Ronaldinha se později stala hvězda první velikosti.

 

Podpořte naší stránku . Děkujeme
klikněte na tlačítko a podpořte nás . Děkujeme
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE