Video : Rvačka, která změnila hokej Kanada – Sovětský Svaz, Piešťany 1987

40 mladých kluků, ze kterých se v budoucnu měly stát hvězdy, se řezalo na ledě. Sudí na to nestačili. Pak někdo na stadionu v Piešťanech vypnul světla, byl to ale jen zoufalý pokus zastavit hospodskou rvačku.

Neslavný zápas ze 4. ledna 1987 byl ve statistikách IIHF vymazán.Poslední zápas světového šampionátu svedl k bitvě Sovětský svaz a Kanadu. Kanaďané ještě měli šanci na titul mistrů světa, kdyby vyhráli o pět gólů, Sovětům turnaj nevyšel.

Jenže už v páté minutě Theo Fleury otevřel skóre a při oslavě se prohnal kolem ruské střídačky, hokejku dal do podpaždí a naznačil střelbu z kulometu.

Mezi oběma tábory to doutnalo dál. Už od začátku to byla hra plná střetů, šarvátek, drsných soubojů. Vladimir Konstantinov, kterému později osud přichystal i děsivou autonehodu, invalidní vozík a pak i setkání se Stanley Cupem, trefil hlavičkou Grega Hawgooda tak, že mu zlomil nos. Pak přišla sekera Pavla Kostičkina na provokatéra Thea Fleuryho. To už se strkali Šesterikov a Sanipass.

Jako první skočil ze střídačky na led pomoci svým spoluhráčům Jevgenij Davydov, který se nikdy nepral. Pak následovali další a další. ve finále se rvali všichni, včetně gólmanů. 20 chlapů proti 20 chlapům.

Podpořte naší stránku . Děkujeme
klikněte na tlačítko a podpořte nás . Děkujeme
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE