Video : Slavia – Plzeň 4:0

Slavia otevřela gólový účet již ve třetí minutě po přesné hlavičce Tomáše Součka a určila ráz dnešního zápasu. Ten poté dlouho kontrolovala a o osudu utkání se takřka definitivně rozhodlo v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu.

To když rozhodčí Ardeleánu po poradě s kolegou Fraňkem u videa nařídil pokutový kop za ruku Martina Zemana a byť Josef Hušbauer nepřekonal brankáře Kozáčika, tak vzápětí Petr Ardeleánu odpískal další penaltu ve prospěch domácího týmu po sražení Sýkory Hubníkem. Při mohutných protestech si plzeňský kapitán Hubník vykoledoval červenou kartu a druhou penaltu v rychlém sledu proměnil Miroslav Stoch.

Po změně stran Slavia využila plzeňského oslabení k výrazné územní převaze a z řady šancí vytěžila ještě dvě branky, když se střelecky prosadil i Jaromír Zmrhal a skóre uzavřel střelec úvodní branky Tomáš Souček.
Fotbalisté pražské Slavie v domácím prostředí deklasovali Viktorii Plzeň 4:0 a dosavadní ligový lídr tak popáté v řadě z Edenu odjíždí poražen bez vstřelené branky. Západočeši navíc svému soupeři přepouštějí první místo v tabulce.

Výsledky sobotních utkání české ligy: Liberec – Ostrava 0:0, Opava – Jablonec 2:0 (25. Kayamba, 61. Puškáč), Ml. Boleslav – Teplice 1:1 (50. Komličenko z pen. – 78. Hošek), Zlín – Příbram 3:0 (18. Poznar – 30. a 42. Beauguel), Slavia – Plzeň 4:0 (3. a 90.+1 Souček, 40. Stoch z pen., 71. Zmrhal).