Sdílej

Tomáš Berdych i jeho tým Royals vstoupili v Tokiu vítězně do nového ročníku asijské tenisové exhibiční ligy IPTL. Jediný český účastník letošní International Premier Tennis League vyhrál zápas s Australanem Nickem Kyrgiosem 6:4 a přispěl k celkovému přesvědčivému vítězství 29:19 nad obhájci titulu Singapore Slammers.

Naraová – Flipkensová 2-6
Rojer/Jankovičová – Bopanna/Mirzaová 5-6(5)

Pravidla IPTL
Týmy se utkávají v mužské a ženské dvouhře, v mužské čtyřhře, mixu a ve dvouhře legend. Hraje se na jeden set bez výhod v gamech a s tie-breakem už za stavu 5-5. O pořadí setů rozhoduje domácí tým, případně hod mincí. V průběhů setů mají týmy možnost střídání.

Zajímavostí je možnost jednou využít zdvojení fiftýnu. Hráč na příjmu zahlásí tzv. ‚power point‘, a když ho vyhraje, může třeba z 0-15 rovnou otočit na 30-15. O vítězi rozhoduje počet celkově získaných gamů, přičemž za nerozhodného stavu po pěti odehraných setech nastoupí muži ve dvouhře k tzv. ‚Super Shoot-Out‘ do deseti bodů.

Zápasy mají rychlý spád. Mezi výměnami mají tenisté pouhých 20 sekund, na změnu stran pak 45 sekund. Mezi jednotlivými sety je pauza 3 minuty.