Sdílej

V úvodním kole nového ročníku nejvyšší anglické fotbalové ligy prohrál úřadující mistr z Leicesteru na hřišti Hull City 1: 2.Domácí otevřeli skóre těsně před přestávkou, ale už v 47. minutě hosté z pokutového kopu vyrovnali. Tři body zajistil navrátilců do Premier League nechytatelnou střelou skotský záložník Robert Snodgrass.

Branky: 45+1. Diomande (A. Hernández), 57. Snodgrass – 47. Mahrez (pen.)

Karty:   71. Davies (HLL), 83. Clucas (HLL) – 29. Fuchs (LEC), 33. Simpson (LEC)

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:13. Rohy: 5:3.Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:17.

Hull City AFC: Jakupović – Elmohamady, Livermore, Davies (C), Robertson – Meyler, Huddlestone, Clucas – Diomande, A. Hernández, Snodgrass.
Náhradníci: Kuciak – Maloney, Tymon, Bowen, Luer, Olley, Clackstone.

Leicester City: Schmeichel – Simpson (83. Ulloa), Morgan (C), L. Hernández, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, A. King (68. Amartey), Gray (68. Okazaki) – Vardy, A. Musa.
Náhradníci: Zieler – Chilwell, Albrighton, Amartey, Kapustka, Okazaki, Ulloa.

Rozhodčí: Michael Dean – Simon Long, Simon Bennett

Diváci:21 037

Výsledky 1. kola:

Hull – Leicester 2:1(45.+1 Diomande, 57. Snodgrass – 47. Mahriz z pen.),Burnley – Swansea 0:1(82. Fer),Crystal Palace – West Bromwich 0:1(74. Rondón),Everton – Tottenham 1:1(5. Barkley – 59. Lamela),Middlesbrough – Stoke 1:1(11. Negredo – 67. Shaqiri),Southampton – Watford 1:1(58. Redmond – 9. Capoue),Manchester City – Sunderland 2:1(4. Agüero z pen., 87. vlastní McNair – 71. Defoe).