Úno 1, 2019
2140 Views

Video : Dnes je to 21 let od zlatého trumfu ve finále v Naganu

Written by

Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti.

Video : Dnes je to 21 let od zlatého finále v Naganu

Je to víc než 21 let, kdy jsme na zimní olympiádě v Naganu získali zlatou medaili v hokeji. Po základní části jsme se do finále prokousali čtvrtfinálovým zápasem s USA, které jsme porazili 18.2. 4:1. O dva dny později 20.2. jsme v semifinále měli dalšího nelehkého soupeře, Kanadu. Tu jsme již neporazili s takovým přehledem jako USA, ale nakonec jsme slavili vítězství 2:1.

Ve finále 22.2. jsme narazili na favorizované Rusko, které mělo nakročeno na zlatou medaili. Ale ouha. Ani takový velikán jako je Pavel Bure Rusům k vítězství nepomohl.

Ivan Hlinka dokázal přivést náš team k finálovému vítězství a my jsme mohli 22.2.1998 slavit vítězství, které se nám nezapomenutelně vrylo do paměti.

Article Categories:
Live
Na webu livefree.cz se můžete setkat s odkazy na jiné webové stránky, které nespadají pod náš dohled. Nemůžeme přijmout žádnou odpovědnost za ochranu soukromí nebo obsah těchto webových stránek, nabízíme však tyto odkazy, aby pro naše návštěvníky bylo jednodušší najít více informací o konkrétních tématech.